Eigenbrakel-Noord – Waterloo-Zuid

Situering

Infrabel brengt momenteel bepaalde spoorlijnen op 4 sporen. De GEN-werf Eigenbrakel-Noord – Waterloo-Zuid strekt zich uit over een afstand van 3,2 km, tussen de pont Courbe en de Rue de l’Infante. Over de volledige lengte van dit baanvak legt Infrabel 2 nieuwe sporen aan die gebruikt zullen worden door de GEN-treinen. Ook de kunstwerken worden aangepast.

Start van de werken

April 2007

Einde van de werken

Eind 2010
Info werken

Waarom zijn deze werken noodzakelijk?

Deze werken worden uitgevoerd om de mobiliteit in en rond Brussel te verbeteren en om het toenemende autoverkeer dat momenteel onze hoofdstad verstikt af te remmen. Op termijn zullen de reizigers kunnen profiteren van een grotere frequentie van de treinen in een straal van 30 kilometer rond de hoofdstad (gemiddeld 4 treinen per uur tijdens de piekuren).
Infrabel engageert zich op die manier in het duurzaam mobiliteitsbeleid, met de bedoeling een geldig alternatief te bieden op koning auto.

Welke werken voert Infrabel uit?

In het kader van deze werken werkt Infrabel aan de verbreding van het spoorwegplatform.

6 spoorwegbouwwerken werden aangepast :

  • De Courbe-brug

Een overdekte sleuf van 99 m lang werd gebouwd ter hoogte van de Courbe-brug. De noordelijke parking van Eigenbrakel werd op dit niveau aangelegd. Deze parking werd in gebruik genomen op 6 december 2010 en heeft een capaciteit van 483 parkeerplaatsen. Er werden ook al rechtstreekse toegangen aangelegd van de parking naar de perrons.

""

  • De brug aan de Rue Jean Volders

Deze brug werd vergroot en verbreed. De nieuwe wegenis telt 2 rijstroken van 3 m breed en voetpaden van 2,25 m breed. 

""

  • De brug aan de Chemin Baty Scolasse

Deze brug werd aangepast om het op 4 sporen brengen mogelijk te maken. De nieuwe wegenis beschikt over een rijstrook van 3 m breed en voetpaden van 1,50 m breed.

  • De brug aan de Chaussée Bara

Ook deze brug werd aangepast; de wegenis werd echter niet veranderd.

  • De brug aan de Rue Ma Campagne

Deze brug werd vergroot en verbreed. De nieuwe wegenis beschikt over 2 rijstroken van 2,75 m breed en voetpaden van 2,25 m breed.
Ten slotte zal Infrabel aan weerszijden van de sporen groene muren en/of geluidsschermen installeren om de geluidshinder veroorzaakt door de toename van het spoorverkeer te beperken.

Wat zijn de volgende stappen?

De werken die momenteel aan de gang zijn, zijn de werken van de burgerlijke bouwkunde. Deze zullen gevolgd worden door de werken van de spooruitrusting.

Bovendien zullen alle groene muren en/of geluidsschermen niet aangelegd worden in het kader van de werken van de burgerlijke bouwkunde. Infrabel zal maar overgaan tot de bouw van de geluidsmuren op dit baanvak als de spoorweguitrustingswerken beëindigd zijn.
Deze werf Eigenbrakel-Noord – Waterloo-Zuid zal gevolgd worden door een bijkomende werf van burgerlijke bouwkunde die het voorwerp zal uitmaken van een nieuwe vergunningsaanvraag. Tijdens deze werf zal het nieuwe reizigersgebouw van Eigenbrakel opgetrokken worden ter hoogte van de overdekte sleuf aan de Courbe-brug.

Wat doet Infrabel om de hinder voor de buurtbewoners te beperken?

Impactstudies werden uitgevoerd om te bepalen welke maatregelen moeten genomen worden om de geluidshinder veroorzaakt door de toename van het spoorverkeer te beperken. Op basis van deze studies plaatst Infrabel geluidsmuren langs deze 3,2 km, aan weerszijden van de sporen.
Bovendien voert Infrabel plaatsbeschrijvingen uit van de eigendommen die in de onmiddellijke omgeving van de werf liggen voordat de werken beginnen, en aan het einde van de werken.
Tenslotte doet Infrabel al het mogelijke om nacht- en weekendwerken tot het absolute minimum te beperken. Soms zijn werken op deze momenten echter niet te vermijden, aangezien het treinverkeer overdag in dienst moet blijven. In dat geval informeren wij de betrokken buurtbewoners van tevoren door middel van een infobericht.

 Vragen?

Neem contact op met de cel Info Buurtbewoners